סקירת החומרים מהם מייצרים ידיות סכינים

ידית הסכין מהווה את נקודת המגע העיקרית ובדר"כ גם היחידה בין הסכין למשתמש. איכותה של סכין נמדדת ע"פ סך כל מרכיביה וידית האחיזה הינה מרכיב חשוב ועיקרי.

ידית האחיזה מספקת למשתמש בטיחות, אחיזה, נוחות, ושימושיות בעת השימוש בסכין. לסכינים בעלי תפקידים שונים ידיות אחיזה שונות שאמורות לתת פתרון אידיאלי לסוג העבודה לו מתוכננת הסכין.

קרן צבי – מופקת מקרן צבי שעם חשיפתה למקור חום מקבלת אפקט מעושן. מתאימה מאוד גם לסכינים וגם לשימוש באולרים איכותיים ואלגנטיים.

ידית מקרן צבי

עצם – מופקת מעצמות בע"ח שמתו מיתה טבעית. לרב, מקבלת טקסטורה בתהליך העיבוד וניתנת לצביעה מלאכותית. נפוצה מאוד לשימוש באולרי כיס.

ידית מעצם

G-10 – אוסף של דפי סיבי זכוכית שמושרים בשרף, נדחסים ונאפים ליצירת חומר קשיח, קל וחזק. לרב מוסיפים לתוצר אפקט שתי וערב להגברת האחיזה. מתאים במיוחד לסכינים מקצועיות טקטיות בשל משקלו הנמוך והאחיזה הרבה אותה הוא מספק.

ידית סיבי זכוכית

Micarta – בדומה ל- G10, אוסף של דפי בד מושרים, דחוסים ואפויים ליצירת חומר קל וחזק, אך בניגוד ל- G10, הרבה יותר אלגנטי. למיקרטה שטח פנים חלק מאוד שמופק בעבודת יד ומכאן גם מחירו הגבוה יחסית.

ידית דפי בד דחוסים

סיבי פחמן (Carbon Fiber) – מיוצר מאריגת סיבים דקים של פחמן בצורת שתי וערב ליצירת חומר גלם בעל מראה עתידני ואפקט "וואו". מכל החומרים הסינטטים המשמשים ליצירת ידיות אחיזה, סיבי פחמן הוא החזק ביותר. החומר נוטה להחזיר אור והשתקפות, מה שמעצים את אפקט השתי וערב.

ייצורו דורש זמן רב ומלאכה רבה ועל כן מחירו הגבוה יחסית.

ידית סיבי פחמן

זייטל (Zytel)  – החומר הכלכלי ביותר לייצור מבין כל החומרים הסינטטים המשמשים לייצור ידיות לסכינים, דבר שמסביר את שכיחותו בשימוש בסכיני עבודה. הוא בלתי שביר, בלתי סריט ובנוי לעמוד גם בזעזועים קשים.

ידית מזייטל

טיטניום – סגסוגת ברזל קלת משקל שמצטיינת בעמידותה להתחמצנות (לחלודה). משמשת גם לייצור נעילות מסוגים שונים לאולרים בשל חוזקה והאפקט הקפיצי בו היא מאופיינת. בד"כ מגיעה בגימור אנודציה או התזת חרוזים.

ידית טיטניום

אלומניום – בדומה לטיטניום, מציע עמידות גבוהה בפני חלודה. מעניק לסכין הרגשה מוצקה ואיכותית, אך ללא תוספת משקל. בדר"כ מגיע בגימור אנודציה.

ידית אלומיניום

אנודציה – תהליך חשמלי בו צובעים טיטניום ואלומניום.

התזת חרוזים – תהליך גימור לפלדות, מייצר פלדה חלקה, ללא אפקט השתקפות והחזרת אור.

Add to cart